JPK dla mikroprzedsiębiorców

Tak, od 1 stycznia 2018 obowiązek JPK VAT dotyczy każdego kto prowadzi działalność gospodarczą. O JPK powiedziane i napisane było już wszystko. Moim zdaniem w zbytnio w tym temacie wprowadzono atmosferę grozy :).

Jeśli jeszcze drogi czytelniku nie masz pełnej wiedzy na temat JPK zapraszam do pobrania kompendium wiedzy na ten temat przygotowane przez specjalistów firmy Comarch. Pobrać można go z tego miejsca:  >>Kompendium JPK do pobrania

Obowiązek powstanie, zatem trzeba go spełnić. Co będzie potrzebne? Przede wszystkim odpowiednie oprogramowanie. Możliwościna rynku jest wiele. Dla tych, którzy uwielbiają najczęściej wykorzystywany program fakturujący (mowa o Excel) też pojawiły się już rozwiązania.

Myślę jednaj, iż warto skorzystać z dedykowanych programów fakturujących, tym bardziej, że obecnie producenci tacy jak Comarch udostępniają oprogramowanie za darmo na okres jednego roku.

Do wyboru jest wersja webowa, czyli Comarch ERP XT, bądź też dla przedsiębiorców przyzwyczajonych do bardziej tradycyjnego oprogramowania Comarch udostępnił pakiet systemu Comarch ERP Optima.

Dostęp ERP XT można uzyskać klikając poniższy link: >> Comarch ERP XT

Natomiast do Optimy dla mikroprzedsiębiorców: >>Comarch ERP Optima

 

Powodzenia. Niech JPK będzie z Wami 😉

Leave a Reply